شنبه, اسفند 09, 1399
تازه های اخبار، مقالات و یادداشت ها
خدمات مرکز داده شرکت ستاک | اولین مرکز داده خصوصی شمالغرب کشور
شرکت ستاک، در جهت توسعه زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات الکترونیکی و کمک به سازمان و مجموعه های خصوصی و دولتی در جهت تامین نیازهای خود در حوزه دسترسی به فضای امن تحت وب برای مدیریت اطلاعات شامل ذخیره سازی، طبقه بندی، بازیابی و توزیع اطلاعات از طریق ارتباطات پرسرعت، اقدام به ارائه خدمات تخصصی مرکز داده‌های اینترنتی داخلی ( دیتاسنتر ایرانی ) با نام تجاری آی-هاست (™i-host) برای نخستین بار در شمالغرب کشور نموده است.
درحال حاضر مرکز داده‌ این شرکت در تبریز و محل پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده و برای ارائه خدمات با کیفیت در چهار حوزه زیر خود را توانمند نموده است.
1- امکانات سخت افزاری (شامل: سرورها، سوییچ ها، مودم ها و تجهیزات شبکه)
2- امکانات نرم افزاری (شامل: سیستم عامل، پایگاه داده، اتوماسیون مدیریت هاستینگ، نرم افزار مدیریت پست الکترونیک و...)
3- امکانات لازم برای کنترل های محیطی (شامل تجهیزات کنترل دما، رطوبت، دوربین های مدار بسته و اعلام و اطفای حریق) 
4- امنیت اطلاعات (شامل استفاده از سخت افزار، نرم افزار و رویه های امنیتی و طراحی مناسب شبکه برای تحقق بستر امن تبادل اطلاعات) 
شایان ذکر است این اقدام شرکت در جهت رفع نگرانی های موجود در مورد سرورهای خارج کشور در مواجهه با نواسانات سیاسی و تحریم ها و همچنین نبود امکان دسترسی فیزیکی مشتریان به سرورها صورت گرفته است با در پیش گرفتن سیاست بهبود مستمر تلاش واحد خدمات مرکز داده شرکت بر آن است تا با تثبیت پایداری بالای سرویس ها (در حال حاضر: گارانتی 9/99 درصد) سرعت دسترسی و امنیت داده بالا و همچنین پشتیانی فنی مطلوب در کنار ارائه نرم افزارهای بومی (زبان فارسی) مدیریت فضای میزبانی و پست الکترونیک، رضایت هرچه بیشتر مشتریان شرکت را جلب نماید.
 
خدمات میزبانی سرور (Co-location)
آن دسته از سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی که تاکنون برای میزبانی پورتال ها و ارائه خدمات الکترونیکی خود ناگزیر بودند از خدمات میزبانی سرور در خارج از کشور استفاده نمایند، هم اکنون می توانند سرور اختصاصی خود را در داخل ایران، در مرکز داده شرکت ستاک، با کیفیت و امنیت بالا و مطابق با جدیدترین استانداردهای جهانی نگهداری و مدیریت کنند.
  • تخصیص فضای مناسب برای استقرار و میزبانی سرور مشتری
  • فراهم نمودن امکان دسترسی مستقیم و یا حضور نماینده فنی مشتری در محل سرور
  • اتخاذ تمهیدات امنیتی لازم برای جلوگیری از دسترسی افراد متفرقه به سرور مشتری
  • پیاده سازی راهکارهای امنیت اطلاعات
  • ضمانت پایداری سرویس ها تا مرز 9/99 درصد
  • ارائه پنل مدیریت سرور اختصاصی توسط مشتری
  • تهیه منظم نسخه پشتیبان از اطلاعات سرور مشتری
  • پشتیبانی فنی در تمام طول هفته (724)
  • از جمله خدماتی است که در این بخش ارائه میشود.
 
خدمات سرور اختصاصی (Dedicated Server)
سازمان ها، موسسات و شرکت ها بزرگی که به دلایل مختلف منجمله ضرورت امنیت داده و لزوم پایداری بالا سروریس نمی خواهند و یا نمی توانند از سرورهای اشتراکی با دیگران استفاده نمایند می توانند از خدمات سرور اختصاصی بهره مند بشوند. بدیهی است که در چنین شرایط، اختصاصی بودن سرور مشتری، ظرفیت بالای فضای میزبانی، دسترسی به پهنای باند بالا، فراهم نمودن امکان تسلط، کنترل و مدیریت کامل مشتری بر روی سرور اختصاص یافته و نیز امکان تهیه نسخه پشتیبان از جمله مفروضات ما برای ارائه خدمات در این بخش میباشد.
 
خدمات سرور اختصاصی مجازي(Virtual Private Server)
همانطوریکه می دانید سرور خصوصي مجازي تمامي امکانات يک سرور اختصاصي را دارا بوده ولي حدود بهره مندی آن از منابع سخت افزاري بوسيله نرم افزار Vm-Ware مشخص مي شود. 
هزينه اين خدمات پايين تر از سرور اختصاصي بوده اما از نظر کارايي و قابليت هاي اجرايي همانند سرور اختصاصي عمل مي کند. علاوه بر آن نسخه هاي پشتيباني از سرور مجازي به راحتي قابل بازيابي مي باشد. 
اين سرويس در مقايسه با سرويس ميزباني وب، امکان فراهم نمودن دسترسي کامل و یا اصطلاحاً Administrator را براي مشتريان فراهم نموده و با توجه به مجزا بودن سيستم فايل مجازي امنيت بيشتري دارد.
تخصيص فضاي مناسب در سرور منبع به مشتري، فراهم نمودن امکان دسترسي به منابع اضافي در سخت افزار اشتراکي، امکان ارتقا سریع سرور مجازی، پايداري سرويس (با ضريب اطمينان 9/99 درصد)، تهيه نسخه پشتيبان و پشتیبانی فنی مطلوب از جمله شاخص های مهم ما برای ارائه خدمات در این بخش میباشد.
 
خدمات ميزباني صفحات وب(Web-Hosting)
شايد امروز يکي از مهمترين ابزارها براي معرفي افراد، سازمانها و شرکتها، راه اندازی یک وب سايت کارآمد و حرفه ای باشد که یقیناً بستري مناسب براي شناساندن، تبادل اطلاعات و معرفي محصولات و خدمات به شمار میرود. اما میزبانی وب سایت همیشه یکی از دغدغه های جدی برای تحقق این مهم بوده است.
شرکت ستاک با ارائه انواع سرویس های میزبانی وب فراخور نیاز مشتریان و توان اقتصادی آنها، اين امکان را براي کاربران فراهم نموده که خدمات حرفه ای، با کیفیت میزبانی وب را  بر روی مرکز داده شرکت ستاک تجربه نمایند. تا ضمن بهره مندی از امنيت اطلاعات بالا، پایداری سرویس 9/99 درصدی و پشتیبانی فنی 24 ساعته نوید بخش تحقق شعار تجاری این شرکت در حوزه خدمات مرکز داده باشند. (شعار تجاری آی هاست: طعم خوش خدمت را تجربه کنید.)
 
 
مجوزهای فعالیت و عضویت در مجامع تخصصی | مستندات مربوط به مجوزها و انجمن های تخصصی را در صفحه "معرفی ستاک> مجوزها و عضویت ها" مشاهده نمائید.

عضو شرکت های دانش بنیان

عضو شرکت های دانش بنیان

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان مالیاتی کشور

اتحادیه کامپیوتر تبریز

رتبه ممتاز اتحادیه کامپیوتر

فن بازار ملی ایران

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی 

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

انجمن بین اللملی Mifare

انجمن بین اللملی Mifare

پاراکلینیک فناوری اطلاعات

کنسرسیوم شرکتهای فاوا

انجمن تحقیق و توسعه ایران

انجمن تحقیق و توسعه ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

جشنواره وب ایران

شورای عالی اطلاع رسانی

بام فاوا شورای عالی اطلاع رسانی