سه شنبه, اسفند 28, 1397
بولتن | اخبار و مقالات شرکت ستاک
مشتریان دائمی، معدن طلا هستند
سه شنبه, دي 05, 1396 by نازنین حقجو

آیا دلیلش این است که اطلاعات این مشتریان را  به صورت ثبت شده ندارند؟ یا شاید اطلاعات مشتریان را دارند ولی نمی دانند چگونه از اطلاعات استفاده کنند.

مزایای رسیدگی به مشتریان دائم

مشتریان دائمتان شما را می شناسند، در نتیجه با این مشتریان رابطه ای مبتنی بر اعتماد خواهید داشت. مشتریان همیشگی شما بهترین هوادارانتان هستند. اگر آنها از شما راضی و خرسند باشند مطمئنا شما را به آشنایان خود نیز معرفی خواهند کرد. یک مشتری همیشگی پول بیشتری را نسبت به مشتری جدید برای شما خرج خواهد کرد و اگر از خدمات شما راضی باشد  با افزایش هزینه نیز حاضراست همچنان مشتری شما بماند.

راز نهفته: لیستی از مشتریان فعلی خود تهیه کنید

یک لیست از مشتریان مختلف بر اساس ویژگی هایشان ایجاد کنید.  برای مثال شاید شما بخواهید مشتریانی که اخیرا یک محصول مشخصی را خریداری کرده اند بشناسید و آنها را به بازدید محصولات جدید و مشابه دعوت کنید یا اگر شرکتتان ارائه دهنده خدمت باشد، بخواهید بخش بندی بر اساس تاریخ و    سطح خدمات ارائه شده داشته باشید، بنابراین می توانید طبق یک زمانبندی مناسب از مشتریانتان نظر سنجی کرده و نظراتشان را درباره چگونگی بهبود خدماتی که دریافت کرده اند  بپرسید.

ایجاد رویداد جادویی!

وقتی اطلاعات مشتریانتان را دسته بندی کنید، می توانید نیازهایشان را بر اساس آن چیزی که آنها می خواهند شناخته و به آن پاسخ دهید، در واقع می توانید دست روی نیاز واقعی مشتری بگذارید.

هر آنچه برای جمع آوری اطلاعات از ایمیل ها، صورت حساب ها، شبکه های اجتماعی و مکالمات تلفنی نیاز دارید را می توانید با استفاده از یک نرم افزار crm و قابلیت یکپارچگی آن با سایر سیستم های سازمان بدست بیاورید. جمع آوری  این اطلاعات می تواند به شما بگوید چه موضوعاتی در ارتباط با مشتریانتان مفیدتر بوده و کمک خواهد کرد تا ایمیل هایی هدفمند را برای لیست مشخصی از مشتریانتان  بفرستید.

همچنین می توانید با این اطلاعات، قیف های بازاریابی خود را بهتر ارزیابی نمایید. تحقیقات اخیر در امریکا  نشان می دهد که سازمان ها برای کسب درآمدی برابر با درآمد حاصله از مشتری فعلی خود باید حداقل ۵ الی ۷ مشتری جدید جذب کنند. بنابراین با توجه به اهمیت رسیدگی به مشتریان خود، چرا باید تمام بودجه و هدف خود را برای بازاریابی و جذب مشتری جدید بگذاریم درحالیکه به مشتریان فعلی  خود رسیدگی کمتری می کنیم؟

بودجه شرکتتان را  بر روی مشتریان فعلی خود متمرکز کنید، مشتریانی که شما را  می شناسند و به شما اعتماد دارند، از این تمرکز پشیمان نخواهید شد. از نرم افزار crmتان نیز برای مدیریت قیف های فروش، تمرکز بر مشتریان فعلی و مدیریت بهتر فروش و بازاریابی به آنها استفاده کنید.

نظرات (0)

 
مجوزهای فعالیت و عضویت در مجامع تخصصی | مستندات مربوط به مجوزها و انجمن های تخصصی را در صفحه "معرفی ستاک> مجوزها و عضویت ها" مشاهده نمائید.

عضو شرکت های دانش بنیان

عضو شرکت های دانش بنیان

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان مالیاتی کشور

اتحادیه کامپیوتر تبریز

رتبه ممتاز اتحادیه کامپیوتر

فن بازار ملی ایران

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی 

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

انجمن بین اللملی Mifare

انجمن بین اللملی Mifare

پاراکلینیک فناوری اطلاعات

کنسرسیوم شرکتهای فاوا

انجمن تحقیق و توسعه ایران

انجمن تحقیق و توسعه ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

جشنواره وب ایران

شورای عالی اطلاع رسانی

بام فاوا شورای عالی اطلاع رسانی